Kas oled mõelnud, kuidas CV-d koostada nii, et juba paberil, Sinu parimad omadused välja tuleks?
Suhtu CV-sse kui reklaami, mis toob välja Sinu parimad omadused ja oskused. Ainult 2% kandidaatidest pääseb tööintervjuule. Strateegiliselt koostatud CV abil on kordades suurem võimalus pääseda intervjuule. Efektiivne CV koosneb paljudest lülidest, kui Sa omad vastavaid oskuseid ja kogemusi, siis pane see kindlasti CV-sse kirja. Too esile kõige muljetavaldavamad tööalased saavutused, nii on suurem tõenäosus, et jääd värbajale silma. Veelgi enam, see on esimene võimalus tööpakkujat veenda, et oled see õige, kes tema meeskonnast veel puudu on.
Suure konkurentsiga tööturul saavad eelise need kandidaadid, kes oskavad koostada silmapaistvat CV-d. Värbajani jõudes saab iga tööotsija maksimaalselt 10 sekundit, kui CV tähelepanu ei tõmba, pole Sa konkurentsivõimeline. Vii ennast Level up-iga unistuste tööle üheksa sammu lähemale.
1. Loo suurepärane esmamulje
Kandidaadi tutvustuse eemärgiks on haarata tähelepanu hetkega. Tõsta esile enda saavutusi, professionaalsust ja parimaid oskusi kohe CV alguses. Anna värbajale selgelt aimu, kellega on tegu. Too välja praegune ametikoht ja saavutused, mille üle uhke oled.
2. Tõsta esile relevantsed oskused
Ole kindel, et tood esile, just antud tööga seotud oskused. Selles sektsioonis aseta rõhku oskustele, mida tööpakkumises küsiti. Vaata ka üle hariduse ja töökogemuse nimekiri, vii vastavusse tööpakkumisega. Sinu kvalifikatsiooni peaks peegeldama ka Sinu lühitutvustus.
3. Kasuta märksõnu
Õiged märksõnad hakkavad värbajale silma esimese 10 sekundi jooksul, kasutades valesid märksõnu, võid kaotada võimaluse saada enda unistuste töö. Tähtis on olla kursis tänapäevaste terminitega. Õigete märksõnade ostmisega alusta tööpakkumisest. Kindlasti on abiks ka ettevõtte koduleht, tööportaalid ja ehk ka LinkedIn.
4. Arenda loetavust
Inimesed lasevad silmadega infost üle, ennem kui päriselt loevad. Just sel põhjusel peaksid haarama tähelepanu esimesest silmapilgust. Kuidas seda saavutada? Tee enda CV lihtsasti jälgitavaks. Kasuta lühikesi peatükke või bulleteid ainult vajaliku infoga. Väldi termineid ja väljendeid, mis ei seostu antud tegevusalaga. Eemalda korduv info. See kuidas Su CV välja näeb võib samuti mõjutada loetavust. Vali hästi loetav kirjastiil(font). Ära unusta jätta ruumi sektsioonide vahele.
5. Too välja oma saavutused
Kasuta spetsiifilisi näiteid ja statistikat, too esile enda seniseid tööalaseid saavutusi. Näiteks mitu protsenti tõusis müügitulu, palju tõid uusi kliente või kui suur oli Sinu juhitav meeskond eelmises organisatsioonis.
Eeskujulikust CV-st võib välja lugeda, kui suurt väärtust Sa potentsiaalselt organisatsioonile tood. Võid lisada ka eraldi sektsiooni, mis on pühendatud karjääri tipphetkedele, nagu näiteks Kuldmuna, Parim teenindaja, Innovatsiooni auhind vms.
6. Tee CV visuaalselt ahvatlevaks
Kasutades värve või disainielemente, puhud CV-le elu sisse. Kõik erilised asjad on aga ägedad seni kuni CV on professionaalne, mis kõige tähtsam kergesti loetav/jälgitav. Pea meeles antud tegevusala, kuhu kandideerid, näiteks: graafilise disaineri CV võib olulisel määral erineda juristi omast.
Disainides ole kindel, et kujundus oleks toetav, mitte segav faktor. Siit leiad enda jaoks sobiva disaini ja vajaliku abi, et luua isikupärane CV.
7. Ära valeta ega liialda
Üle 75% värbajatest/ personalijuhtidest on avastanud, et kandidaadid valetavad CV-s. See on suur ohumärk ja kandidaat arvatakse palkamise protsessist välja. Tööotsijad suurustavad mõnikord oskustega või annavad endale ise ametikõrgendust, eelmises töökohas. Mõnikord satub kandidaadi CV-sse ettevõtteid, kus nad pole isegi töötanud.
CV-s valetamine pole mitte kunagi hea idee. Tööandjad teevad korralikke taustakontrolle ja suhtlevad soovitajatega ning saavad valele varem või hiljem jälile. Kirjelda enda kogemusi parimas valguses, aga jää alati ausaks.
8. Ära kasuta negatiivseid sõnu
Negatiivsete sõnade kasutus, nagu arvata võib, ei loo head emotsiooni. Sama kehtib negatiivsete kogemuste kohta. Kui mingil põhjusel Sind eelmisest kohast vallandati, ära seda CV-s maini, selle asemel lisa selle töökoha taha töötamise periood. Kroonilised haigused, tervisemured või isiklikud probleemid kodus, ka selliseid asju pole vaja kirja panna. Kui värbaja soovib rohkem teada või tunned ise, et on oluline mõnd fakti mainida, siis tee seda intervjuul.
9. Kontrolli
Perfektsionism tuleb CV koostamise puhul ainult kasuks. Värbaja eelistab kandidaati, kelle CV on perfektne. See mitte ainult ei peegelda Sinu haridust, vaid näitab ka huvi töö vastu. Võta aega ning kontrolli enda CV-d ja tee seda korduvalt.
Tõstes enda CV taset võib see peegelduda tööotsingu tulemustes. Läbi CV-de sõelutakse välja ebasobivad kandidaadid ja valitakse välja perfektsed kandidaadid. Praegu on täiusliku CV loomine lihtsam, kui kunagi varem leia enda ideaalne tasuta CV põhi siit.
2020 © LEVEL UP
Töökuulutus sotsiaalmeedias
Telli teenus soodushinnaga enne, kui taimer nulli tiksub.