loader image

Koroonaviiruse (COVID-19) ettevõtte käitumisjuhis

Koroonaviirus on tekitanud meis palju segadust ja kindlasti ka hirmu. Level up püüab neid tundeid tasakaalustada selgete juhistega, mis võiks anda natuke kindlust, et kuidas edasi. Anna ka endale ja oma ettevõttele kindlus. Räägi töötajatega läbi, milline on teie ettevõtte olukord ja loo neile kindlad juhised, kuidas erinevates olukordades käitub teie kollektiiv. Sellega annad selge signaali, et selles peataolekus ja pidevas muutumises on teil koos plaan, kuidas edasi toimetada.

See siin on koroonaviiruse (COVID-19) ettevõtte käitumisjuhise näidis, anname vajalikud juhised koroonaviiruse kriisiperioodiks, mida teha siis kui töötaja lihtsalt tõbisena/haigena koju peaks jääma ja kuidas käituda, kui tööd tehakse kodukontorist. Igapäevaselt võib riigiorganitelt tulla uusi suuniseid, mida kindlasti arvesse võtta, kui ise käitumisjuhise koostamist alustada.

Miks meil käitumisjuhist vaja on?

See ettevõtte tegevuskava sisaldab meetmeid, mida teha koroonaviiruse leviku leevendamiseks. On oluline, et kõik järgivad reegleid täpselt, kuna see on vajalik jätkusuutliku ja ohutu töökeskkonna säilitamiseks. Kindlasti on ka soovitatav, et oleksime kõik kursis igapäevaselt, kuidas on läinud kriisimeetmete kulg Eestis. See tegevuskava on vastavuses tervisekaitseameti nõuetega. Juhul, kui terviseamet on kasutusele võtnud uued meetmed, siis kindlasti viia need muudatused sisse ka käitumisjuhisesse (sise-eeskirja).

Kellele see käitumisjuhis kehtib?

See eeskiri kehtib kõikidele töötajatele, kes füüsiliselt töötavad meie kontoris/kontorites. Ja kui oled kaugtööl, palume tungivalt ka Sul see käitumisjuhis läbi lugeda, et kõik koos sellele olukorrale reageerida.

Käitumisjuhise detailid

Toome välja kõik tegevused mida peaksid kõik töötajad tegema, et ennast ja teisi koroonaviiruse eest kaitsta. 

Millal peaks töötaja koju jääma?

Kui on ilmnenud järgmised sümptomid: 

 • Palavik
 • Köha 
 • Hingamisraskused

Kui Sul on diagnoositud koronaviirus, siis tööle naasmine on ainult arsti loal, ehk siis kui oled täielikult paranenud. 

Palume töötada kodust:

 • Kui tunned end natuke tõbisena, aga oled võimeline tööd tegema, võid julgelt paluda end võimalusel kodukontorisse
 • Kui oled hiljuti saabunud reisilt piirkonnast, kus on tuvastatud palju koroonaviiruse juhtumeid, pead jääma 14. Päevaks koju, vältima lähikontakti ja tööle palume saabuda alles siis, kui ei ole ühtegi sümptomit.
 • Kui oled kokku puutunud COVID-19 viirusesse nakatunud inimesega. Siis on riiklik ettekirjutus jääda karantiini. 
 • Kui oled lapsevanem ja pead jääma lastega koju, palu võimalust töötada kodust. 

Lepi kokku tingimused ja eesmärgid enda otsese juhiga.

 • Kui pead hoolt kandma pereliikme eest, kellel on koroonaviirus, palume sellest kohe teavitada tööandjat ja tööle naasta alles, siis kui pereliige on paranenud ja oled olnud kodus pärast seda 14 päeva ja on kindel, et oled nakkuse vaba.

Reisid ja liikumine riigisiseselt:

 • Kõik tööga seotud reisid ja üritused- nii rahvusvahelised kui kohalikud- on tühistatud või edasilükatud kuni asjaolud on lahenenud. 
 • Näost-näkku kohtumised peaks olema edasilükatud või teostatud läbi interneti, kui võimalik. Eriti peaks seda järgima kohtumistega, mis on seotud inimestega, kes ettevõttes ei tööta (tööintervjuud, koostööpartnerid jne) 
 • Kui tuled tööle ühistranspordiga ja ei ole muud võimalust, siis peaksid kindlasti paluma võimalust töötada kodust, et ennetada liigset kokkupuudet võimalike haigetega. 
 • Kui plaanid minna vabatahtlikuks riskipiirkonda, siis tagasi tulles palume jääda 14. päevasesse karantiini. Kindlasti palume mitte sel perioodil füüsiliselt mitte kohtuda kolleegidega. 


NB: See on näidis, mis on mõeldud kohandamiseks vastavalt teie ettevõtte vajadustele. See ei ole juriidiline dokument ning soovitatav on käitumisjuhist (sise-eeskirja) pidevalt täiendada sõltuvalt ajakohaste riigi meetmetega.

Facebook
LinkedIn

Avalda oma esimene sotsiaalmeedia töökuulutus!

2019 © LEVEL UP

Töökuulutus sotsiaalmeedias

päeva
tundi
minutit
sekundit
Pakkumine on lõppenud!

Telli teenus soodushinnaga enne, kui taimer nulli tiksub.